Będziemy kontynuować prezydencką inicjatywę Narodowej Drużyny Esportu

Po kilku miesiącach rozmów, jako Esports Association doszliśmy do porozumienia z Kancelarią Prezydenta RP Andrzeja Dudy w sprawie kontynuowania i dalszego zarządzania inicjatywą Narodowej Drużyny Esportu.

„Jeżeli możemy mówić, że szachy czy brydż sportowy są sportem, to esport, który niezwykle rozwija zdolności manualne i refleks gracza, bez wątpienia także można zaliczyć do dziedzin sportowych” – stwierdził Prezydent RP inaugurując powstanie projektu.

Działania Prezydenta przyciągnęły uwagę nie tylko graczy i fanów rozgrywek elektronicznych, ale także mediów i środowisk na co dzień niezwiązanych z esportem.

Dało to impuls i otworzyło drogę do rozwoju narodowych drużyn esportowych, którą jako Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych – organizacja non-profit mająca na celu popularyzację i profesjonalizację sportów elektronicznych w Polsce – będziemy dalej podążać.

Budowanie struktur wspierających działalność graczy oraz środowisk esportowych będzie nie tylko kolejnym etapem rozwoju esportu w Polsce, ale również naszego stowarzyszenia, które od swojego powstania w 2016 roku cyklicznie organizuje m.in. Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych, akademickie rozgrywki Edu Esports League, a także wprowadza autorski esportowy program edukacyjny w szkołach średnich.

“To duże wyróżnienie i odpowiedzialność. Z Narodową Drużyną Esportu wiążą się ogromne nadzieje społeczności esportowej i zamierzamy pokierować tym projektem z pomocą najlepszych branżowych specjalistów. Patronat Pana Prezydenta potwierdza, że rozwój inicjatyw oddolnych w polskim esporcie to właściwy kierunek.” – powiedział Łukasz Trybuś, prezes Esports Association.

Kontynuując inicjatywę Narodowej Drużyny Esportu chcemy wypracować przejrzyste i uznawane przez całe środowisko graczy zasady wyłaniania krajowych reprezentacji w dyscyplinach esportowych oraz promować nowoczesne rozwiązania wprowadzające świat polskich sportów elektronicznych na nowy poziom.

Bieżące informacje w temacie Narodowej Drużyny Esportu będzie można znaleźć w dedykowanej sekcji na stronie naszej stronie oraz w naszych społecznościowych stowarzyszenia.